eTREND
Mediálne
TRENDreality
TRENDauto
TRENDrelax
eProfit
Meno: Heslo:
Predplatné  Inzercia  eObchod  Analýzy  Konferencie  O nás  |     English  RSS Registrácia: Nový používateľ Nastavenia Predĺženie
RUBRIKY
VYHĽADÁVANIE
ČASTO HĽADÁTE
VÍNNE KATEGÓRIE
Podľa výrobcu
Podľa pôvodu
Podľa odrody
Podľa druhu

Klasický shiraz z južnej Afriky

Vera Cruz Shiraz 2003 (15 obj. %), Delheim, South Africa
[17.7.2007, eTREND / Martin Mráz]

Prívlastkom "classic" sa označujú vína, ktoré patria k najväčším vo svojej triede. Vera Cruz takýmto velikánom je. Zaradzuje sa medzi najkrajšie shirazy juhoafrického pôvodu.

Na jeho produkciu sa využíva výber z hrozna, vždy z jedného z vinohradu oblasti Klapmuts, ktorého úroda dosahuje v danom ročníku najvyššiu kvalitu. Parcely sú lokalizované na juhozápadných svahoch hory Simonsberg, v najznámejšej juhoafrickej apelácii Stellenbosch. Po fermentácii sa víno ukladá na ďalšie zrenie do amerických a francúzskych barikov, v ktorých pobudne 16 mesiacov.

Senzorické hodnotenie: granátovo-čierna farba je po okraji kalicha lemovaná jasným purpurovým meniskom. Výrazný a bohatý buket je symbiózou tmavých lesných plodov, kassisu, sušených sliviek, horkého kakaového prášku, coca-coly a sladkého korenia. Plná a mohutná chuť oplýva prekrásnou harmóniou jednotlivých zložiek. Má bohatú štruktúru tvorenú vyzretými tanínmi, notami horkej čokolády a nuansami tmavého lesného ovocia. Dlhá dochuť reflektuje dokonalý zážitok na podnebí.

Celkový dojem: silný predstaviteľ odrody.

Partnerstvo s jedlom: divina s omáčkou z lesných plodov.

Bodové hodnotenie: 92+ bodov

Cena: 1393 Sk (Revina)

Pomer kvalita/cena: veľmi dobrý (neuspokojivý - dobrý - veľmi dobrý - vynikajúci)

Autor je vínny publicista.

Foto – Carovin 

Diskusia k článku (2 príspevky)
DISKUSIA

Najnovší príspevok:
22.7.2007, 10:42
Je to (degustatorske)
synonymum pre cierne ribezle,
casto su pritomne v
kabernetoch, menej v inych m... (viac)

NÁSTROJE

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

SÚVISIACE KATEGÓRIE
Krajina pôvodu vína:
Odroda vína:
Druh vína: