eTREND
Mediálne
TRENDreality
TRENDauto
TRENDrelax
eProfit
Meno: Heslo:
Predplatné  Inzercia  eObchod  Analýzy  Konferencie  O nás  |     English  RSS Registrácia: Nový používateľ Nastavenia Predĺženie
RUBRIKY
VYHĽADÁVANIE
ČASTO HĽADÁTE
VÍNNE KATEGÓRIE
Podľa výrobcu
Podľa pôvodu
Podľa odrody
Podľa druhu

Ľahké cuvée na letné večery

Moore´s Creek Semillon Sauvignon blanc 2006 (11 obj. perc. alk.), Tyrrell´s Wines Australia
[19.6.2007, eTREND / Martin Mráz]
Moore´s Creek je základnou produktovou radou v portfóliu Tyrrell´s Wines. Vína reprezentujú klasické odrody hrozna pestované v Austrálii a sú určené na bežné pitie i ako výborní partneri k jedlu. Zaujímavý názov celej rady je odvodený od potôčika pretekajúceho časťou územia vo vlastníctve Tyrrell´s Wines.

Senzorické hodnotenie: víno je kupážou svetoznámeho semillonu z Hunter Valley a populárneho sauvignonu zo západnej Austrálie. Intenzívna žlto-zelenkavá farba má v pohári šmrnc. Aromatika moku je zmesou tónov bielej broskyne a limetky s jemnou maslovou stopou a kytičkou kvietkov v pozadí.

Na podnebí je víno pekne štruktúrované, príjemne svieže, v dochuti krásne ovocné, dlhé, doznievajúce v čistých nuansách broskyne a žltého melónu.

Celkový dojem: šarmantný letný mok ovocného naturelu.

Partnerstvo s jedlom: grilované ryby, mušle, studené hydinové špeciality, zeleninové šaláty s kuracím mäsom či krevetami.

Bodové hodnotenie: 87 - 88 bodov

Cena: 299 Sk (Revina)

Pomer kvalita/cena: vynikajúci (neuspokojivý - dobrý - veľmi dobrý - vynikajúci)

Autor je vínny publicista.

Foto – Tyrrels Wines

Diskusia k článku (0 príspevkov)
NÁSTROJE

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

SÚVISIACE KATEGÓRIE
Krajina pôvodu vína:
Odroda vína:
Druh vína: