eTREND
Mediálne
TRENDreality
TRENDauto
TRENDrelax
eProfit
Meno: Heslo:
Predplatné  Inzercia  eObchod  Analýzy  Konferencie  O nás  |     English  RSS Registrácia: Nový používateľ Nastavenia Predĺženie
RUBRIKY
VYHĽADÁVANIE
ČASTO HĽADÁTE
VÍNNE KATEGÓRIE
Podľa výrobcu
Podľa pôvodu
Podľa odrody
Podľa druhu

Kalifornské vína Cuvaison na Slovensku

Svieže ovocné chute americkýcn vín
[17.5.2007, eTREND / Martin Mráz]

Bratislavská spoločnosť Revina zameraná na dovoz kvalitných vín z Nového Sveta predstavila na degustácii v Košiciach novinku vo svojom portfóliu – kolekciu vín Cuvaison z kalifornského údolia Napa.

Cuvaison Winery

Spoločnosť sídli v severnej Nape, kde hospodári od roku 1969. Po desiatich rokoch od založenia prešla do rúk švajčiarskej rodiny Schmidheiny, ktorá ju vlastní dodnes.

Cuvaison má v Spojených štátoch výborné meno predovšetkým ako producent skvelého chardonnay, klasického merlotu a okúzľujúceho kabernetu. Všetky vína dokonale reflektujú terroir, z ktorého pochádzajú.

Výsadby chardonnay a merlotu sa rozprestierajú na hlinitých pôdach apelácie Carneros, na južnom cípe Napa Valley. Neďaleký záliv San Pablo prináša do oblasti ranné hmly, ktoré v kombinácii s popoludňajším vánkom udržiavajú nižšiu teplotu bobúľ hrozna a koncentrujú v ňom potrebnú arómu. Vína z Carneros sú tak plné sviežich ovocných chutí.

Apelácia Mount Veeder na juhozápade Napy je domovom kabernetu. Miestne vyššie položené vinohrady s rôznym sklonom svahov sú rozdelené do 15 okrskov s varírujúcimi podmienkami terroir. Hlinito-kamenisté pôdy a vyššia nadmorská výška sú základom mohutných a plných červených mokov.

Cuvaison na Slovensku

Chardonnay a Merlot z Carneros i Cabernet Sauvignon z Mount Veeder sú v aktuálnej ponuke spoločnosti Revina na našom trhu. Prinášame vám senzorickú charakteristiku týchto médií.

CUVAISON Chardonnay 2004 Carneros

Sýta zelenkavo-žltá farba svedčiaca o kontakte vína s barikovým sudom. Aromatický profil moku tvoria prelínajúce sa tóny sušených fíg, čerstvých hrušiek a broskýň.

Okrúhla, krémová chuť broskyňovo-orieškového charakteru je podporená príjemným toastingom v pozadí. Vskutku príjemné kalifornské chardonnay.

Hodnotienie: 85 bodov

CUVAISON Merlot 2002 Carneros

V kalichu sa víno prezentuje vyzretou granátovo-červenou farbou. Buket je v zajatí tónov čiernych čerešní, tmavého lesného ovocia, čokolády a korenia. Chuť moku je uhladená, mäkko ovocná, dochuť čistá, slivková. Harmonický, odrodovo príznačný merlot.

Hodnotenie: 88 bodov

CUVAISON Cabernet Sauvignon 2002 Mount Veeder

Sýta farba najkrajšieho českého granátu. Po dekantácii a prevetraní v karafe sa víno otvára do vyzretých ovocných tónov kassisu, čučoriedok a ostružín, v sprievode sexi barikových nuáns cédru, sladkého drievka a tabaku (cigar box).

Chuťový úvod patrí tanínom, stred horkej čokoláde a koncovka šťavnatému tmavému lesnému ovociu. Výborne štruktúrovaný kabernet nesúci príznačné stopy terroir vyššie položeného vinohradu s chladnejšou klímou.

Hodnotenie: 92 bodov

Autor je vínny publicista.

Foto - Napa Valley, Cuvaison Winery

Diskusia k článku (0 príspevkov)
NÁSTROJE

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

SÚVISIACE KATEGÓRIE
Krajina pôvodu vína:
Odroda vína: