eTREND
Mediálne
TRENDreality
TRENDauto
TRENDrelax
eProfit
Meno: Heslo:
Predplatné  Inzercia  eObchod  Analýzy  Konferencie  O nás  |     English  RSS Registrácia: Nový používateľ Nastavenia Predĺženie
RUBRIKY
VYHĽADÁVANIE
ČASTO HĽADÁTE
VÍNNE KATEGÓRIE
Podľa výrobcu
Podľa pôvodu
Podľa odrody
Podľa druhu

Austrálske biele s najväčším počtom medailí

VAT 1 Hunter Semillon 1998 (10,5 obj. perc. alk.), Hunter Valley, Tyrrell's Wines, Australia
[15.5.2007, eTREND / Martin Mráz]

VAT 1 Hunter Semillon z produkcie Tyrrell's Wines je už viac ako štyri desaťročia kultovým vínom piateho kontinentu. Toto médium je vôbec najoceňovanejším bielym mokom v histórii austrálskych vinárskych konkurzov. Vyniká typickým senzorickým profilom nebarikovanáho semillonu z údolia Hunter s výborným zrecím potenciálom.

Senzorické hodnotenie: Zelenkavo-žltá farba má v pohári stále mladý reduktívny výraz. V bukete je víno odrodovo typické, citrónovo svieže, na podnebí veselé, s výbornou aciditou, ktorá postupne prenecháva svoje miesto vyzretým tónom maslových hrianok.

Celkový dojem: Prototyp Hunter Semillonu s mladíckym šarmom a výbornými vyhliadkami do budúcnosti - to najlepšie má ešte len pred sebou.

Partnerstvo s jedlom: Ustrice, sépie, krevety.

Ocenenia: Ročník 1998 získal od uvedenia na trh doposiaľ 15 titulov šampióna, 2 veľké zlaté, 20 zlatých a 9 strieborných medailí na enologických konkurzoch v Austrálii a na Novom Zélande. Kompletný zoznam ocenení je uvedený na stránke Tyrrell's Wines.

Bodové hodnotenie: 89 bodov (max=100)

Cena: 1690 Sk (Revina)

Pomer kvalita/cena: dobrý (neuspokojivý – dobrý - veľmi dobrý - vynikajúci)

Autor je vínny publicista.

Foto – Winestar 

Diskusia k článku (0 príspevkov)
NÁSTROJE

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

Klikli ste na automaticky aktualizovaný zoznam článkov. Na jeho zobrazenie slúžia špeciálne programy (RSS čítačky). Chcete vedieť viac o RSS?

Skopírujte si adresu pre RSS čítačku:

SÚVISIACE KATEGÓRIE
Krajina pôvodu vína:
Odroda vína: